Minimalistický rodinný dům v podobě černé kostky vyrostl ve Francii

Odeslat
e-mailem
Photo © Beckmann-N’thepe Architectes

House in Normandy
Beckmann – N’thepe Architectes
Lokalita: Bellavilliers, Francie
Plocha: 80 m²
Rok: 2009

Dům ve tvaru černé kostky se nachází ve Francii a je obklopen nádhernou přírodou. Výhled je jedinečný a to směrem do lesa a přilehlé krajiny. Je osazen na první třetině pozemku, který je 150 m dlouhý a stojí izolovaně v rezidenční čtvrti.

Minimalistický objekt s 50 m² základové plochy je tónován do černé barvy pomocí dřevěného obložení stěn a reaguje tak na lesní prostředí, v kterém se nachází. S jedním otvorem na každé straně docílili architekti uvážlivě orientované prosvětlení domu. Rámy oken jsou zvýrazněny bílou barvou.

Dvojitá výška v obývacím pokoji s velkým okenním otvorem tvoří na jižní straně zajímavý prostor, který v takto malém domě nepůsobí stísněně.

Pohodlí potřebné k užívání objektu je docíleno pomocí důmyslné dispozice, kde je součástí obytného prostoru krb a otevřená kuchyně. Dále zde nalezneme koupelnu a kredenc. V noční části jsou dvě ložnice, jedna tvoří velký otevřený půdní prostor s koupelnou.

Rozpočet byl stanoven na 120 000 € a to také definovalo jednoduchý tvar, aby nedocházelo ke zbytečným nákladům. Důležitou složkou byl důmyslný přístup již k samotnému projektu rodinného domu, stejně tak ale i pokud jde o materiály a energetickou náročnost.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook