Moderní bílá vila využívající geometrii vznikla pro mladou rodinu v Rakousku

Odeslat
e-mailem
tit

Villa Freundorf
Project A01 Architects
Lokalita: Vídeň, Rakousko
Plocha: 356,4 m²
Rok: 2012
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Villa Freundorf vyrotla v Rakousku. Jde o rodinný dům v moderním čistém bílém stylu, která se na pozemku vyjímá díky nezvykle tvarované monolitické konstrukci. Villa Freundorf  se stala domovem pro mladou rodinu a její poloha byla umístěna v blízkosti Vídně. Projekt byl dokončen v roce 2012 podle návrhu architektů ze studia Project A01 Architects. Pečlivým návrhem využití geometrie a tvarů prošla celá vila, která se ve výsledku podobá plující lodi.

Moderní bílá Villa Freundorf má dvě patra, v dolním je obývací pokoj s krbem a plně vybavená kuchyň a v horním patře ložnice a koupelny. Dům je jednoduchý a minimalistický. Vynikající geometrie je použita nejen vně rodinného domu, ale také vnitřní vybavení a dekorace jsou různě „zdeformovány“.

Transparentnost je hlavní rys tohoto rodinného domu: od podlahy až ke stropu jsou skleněné panely nahrazující stěny, což umožňuje slunci přirozeně vklouznout do interiéru. Nejen dostatek světla zajišťuje vysoká míra prosklení, dům se otevírá směrem ven také s cílem vytvořit spojení mezi obyvateli a přírodou. K dispozici je pro obyvatele vily navíc bazén a salonek.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook