Moderní dřevěný rodinný dům v Nizozemí nabízí vysoce energeticky efektivní bydlení

Odeslat
e-mailem
Photo © Filip Dujardin

Dune House
Marc Koehler Architect
Lokalita: Terschelling, Nizozemsko
Rok: 2014
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Koncept domu je inspirován krajinou jednoho ze severních nizozemských ostrovů, na kterém je dům uložen. Jednotlivé prostory domu jsou navzájem spojeny. Spodní úroveň funguje jako centrální jádro, používá se jako technický prostor s krbem a knihovnou. Schodiště spojuje nejintimnější soukromé podzemní prostory (ložnice) s místnostmi určenými pro stravování a relaxaci ve vyšších úrovních. Každá úroveň má své vlastní jedinečné spojení s okolní krajinou.

Moderní otevřený vnitřní prostor je uzavřen tradiční fasádou a střešní konstrukcí, tak aby byly splněny požadavky stanovené místní samosprávou. Silueta domu připoméná architekturu místních domů a odpovídá topografii krajiny.

Dům je téměř úplně postavena z inovativních ekologických materiálů a ekologicky šetrných zařízení, je vysoce energeticky efektivní. Použitím unikátní dřevěné cross-laminované konstrukce, dřevěného střešního systému a systému ústředního vytápění založeném na bio-palivu se snižují nároky CO2 na minimum.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook