Moderní rodinný dům, kde dominuje kámen

Odeslat
e-mailem
Photo © Pattersons Architects

Local Rock House
Patterson architects
Lokalita: Waiheke Island (New Zealand) – 2012
Rok: 2011
Práce skončily v roce 2012
Stav: dokončená práce
Typ: Rodinné domy

Patterson architects vytvořili letní sídlo na Waiheke Island. Místo je známé pro svá zvučná jména tamních vinic, jako je Cable Bay, Manowar a Passage Rock.

Ostrov je také místem pro jeden z nejlepších Aucklandských prázdninových domů. Dům se nachází na strmém pobřežním srázu lemovaném bílou písečnou pláží na jeho severním pobřeží.

Kvalita místního vína je přičítána jeho geologii, která dává z hroznům, především Cabernet Sauvignon, Merlot a Malbec , jejich výraznou chuť. Jako doplňkový materiál byl k vytvoření pocitu sounáležitosti s místem a geologií použit pyrit v jednotlivých architektonických prvcích.

Hmota budovy byla pojata jako most, otevřená na obě strany a využívající průčelí k přístupu na pláž a přijímání odpoledního slunce. Pod tímto hlavním obytným prostorem se nachází sráz – přední terasa s bazénem – a jeskyně jako západní nádvoří na západ. Majitelé často používají tuto jeskyni jako venkovní kino.

Ložnice s apartmány jsou seskupeny výše pro romantickou vyhlídku na linii stromů lemujících čistou vodu na pláži.

Dům byl navržen tak, aby se stal součástí ostrova, využívá inovativní vytápění a chladicí soustavy k zajištění komfortu. Zahrnuje ekologické nakládání s odpady, síťový vodní systém s velkou úložnou dešťové vody.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook