Moderní rodinný dům nedaleko Sao Paula vyniká použitými texturami a materiály

Odeslat
e-mailem
Photo © Tuca Reinés

Itatiba Residence
RoccoVidal P+W
Lokalita: Sao Paulo – São Paulo, Brasil
Rok: 2013
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Rodinný dům je navržen týmem RoccoVidal P+W a došlo zde ke složení jednotlivých objemů tak, aby se vhodně a účelně umístily na pozemek a došlo k vyzdvižení jednotlivých textur a materiálů, které byly použity .

Projekt je v umístěn nedaleko Sao Paula v Brazílii s krásnou krajinu kolem velkého jezera, o které se starají majitelé již více než 20 let. Návrh měl vyřešit rodinný dům pro tři generace rodiny, takže původní dům v alpském stylu, který zde stál, musel být plně nahrazen novým moderním.

Měl splňovat velmi odvážné, ale zároveň praktické prvky tvořící vzhled a členění domu. Pro rodinu se jedná spíše o víkendovou rezidenci, kde naleznou ve volném čase bezpečné útočiště.

Projekt shromažďuje spojení mezi typickou krajinou a novostavbou, vyžaduje znalost místní topografie, převládající větry a sluneční záření. Pokoje mají výhled na zahradu.

Nachází se zde také obrovský pavilon pro posezení. Horní objem se skládá z velkého minimalistické obdélníku, který jako by balancoval na spodní kamenné zdi. Aby byla dosažena kontinuita vnějších pohledů v přední části, umístili architekti stromy do přesně definovaného geometrického schématu. Pochozí plochy jsou tvořena kameny ve stejném odstínu jako je kámen objektu.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook