Moderní rodinný dům v Portugalsku oplývá minimalismem jak v exteriéru tak interiéru

Odeslat
e-mailem
Photo © Armenio Texeira

House in Póvoa
Luis Peixoto
Lokalita: Póvoa do Varzim, 4490-520 Póvoa de Varzim, Portugalsko
Rozsah pozemku: 5850 m²
Rozsah projektu:
650,0 m2
Rok: 2013
Cena: 600.000.00 €
Typ: Rodinné domy/Interiery

Rodina, která plně fungovala a prosperovala ve městě, se rozhodla vrátit se do své vlasti, kde znovuobjeví rodinnou historii.

Na zemědělské půdě, odkud pocházeli, tedy postavili svůj nový domov na základě potřeb velké rodiny. Tento dům odráží jejich osobnosti v kombinaci s potřebami, které si „přenesli“ z městého života a kultury.

Jejich přáním bylo při minimalistické formě zachovat kontakt mezi exteriérem a interiérem a na zahradu nevázat přímými vstupy z pokojů. Byla zvolena podlouhlá forma s podzemním podlažím. Z tohoto vznikl menší problém výkopu, který musel být důsledně řešen. Ve výkusech domu se promítá různá forma a míra expozice slunce, jsou navzájem symetrické a proporcionální.

Tato rodina, skládající se z páru lékařů a syna, který v současné době hraje za fotbalové mužstvo FC Porto, má ráda přírodu, kterou rodinným domem nechtěla narušit. Na jedné straně tak nalezneme typický travnatý povrch ve stylu fotbalového hřiště a na druhé straně příroda přechází v pole plodin. Tento dům popisuje změnu prostředí území, migraci rodin a jejich očekávání do budoucna.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook