Moderní rodinný dům s pracovnou a bazénem se nese v duchu minimalismu

Odeslat
e-mailem
Photo © Thomas De Bruyne

DM Residence
CUBYC architects bvba
Lokalita: Vlámsko, Belgie
Rozloha: 715 m²
Rok: 2013
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Architekti CUBYC architects bvba se pokusili v Belgii vytvořit rodinný dům, jenž bude složen z jednotlivých svazků, které navzájem interakci mezi sebou.

Hra stylů dává obyvatelům různé pohledy a prostorové zážitky. Všechny obytné místnosti jsou vizuálně navzájem spojeny, ale až s postupným poznáváním domu zjistíme, že jde o spojení v několika fázích. Každý pokoj má vlastní perspektivu. Dveře a okenní rámy jsou minimální.

Kancelář umístěna v domě má své vlastní vnitřní nádvoří, obývací pokoj je spojen s vodní plochou a kuchyní. Zde se otevírá na zastřešenou terasu s vířivkou a krbem. Součástí hlavní terasy je velký bazén, orámovaný stejným druhem dlaždicí jako fasáda domu.

Kromě kanceláře obsahuje belgický rodinný dům mediální místnost, fitness, wellness, bazén a garáž pro čtyři osobní automobily.

Fasády jsou obloženy keramickou dlažbou, v náhodných svislých prozích. Ty byly navrženy v ohledu na udržovatelnost fasády v zalesněné oblasti. Dlaždice dávají domu výrazně bílý nádech v kontrastu s poměrně tmavým dřevem. Keramické dlaždice dávají možnost použití jak na fasády, tak vnitřní a vnější podlahy.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook