Moderní rodinný dům ukazující skutečnost, že se v Íránu organických tvarů nebojí

Odeslat
e-mailem
tit

Kouhsar Villa
Next Office–Alireza Taghaboni
Lokalita: Kordan, Írán
Plocha: 1,118 sqft
Rok: 2013
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Kouhsar Villa je název pro horkou novinku z Íránu, kde se architekti ze studia Next Office–Alireza Taghaboni vyřádili na luxusní rezidenci pro tamního klienta. Ten za nimi přišel s projektem, jehož původní záměr ve skutečnosti představoval problematické spojení mezi formou, prostorem a strukturou, s čímž byl klient samozřejmě nespokojen.

Kostra a ​​stěny konstrukce byly pečlivě konstruovány. Dům byla centrální, osmiboká forma obklopena sloupy, což bylo přesně to, z čeho byl klient nešťastný. Tvar a velikost domu nevykazoval představy o světlém interiéru, který taktéž požadoval.

Architekti si uvědomili, že jediný způsob, jak projekt oživit bude, když se původního záměru chytnou spíše jako příležitosti, než-li překážky k pokroku. Proto rozšířili ústřední prázdnou oblast a vyřadili jižní část balkonu s předpokladem, že dojde k širšímu rozhledu na krajinu. Dali domu lepší strukturu a připojili jižní ramena na stávající balkon. Tím, že odstranili boční desky a střešní konstrukci, proměnili celkový objem na kubickou formu.

Jižní – čelí fasáda se organicky protáhla dopředu, kde se vztahuje na sloupce a dochází k hladkému spojení mezi interiérem a exteriérem. To umožnilo jižní stěny pojmout jako zásadní prvek domu, který reaguje nejen na strukturální potřeby, ale také se snaží zapojit estetikou, funkční a prostorovou hodnotu z hlediska uspořádání interiéru i exteriéru.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook