Moderní rodinný dům ve svahu odkazuje na regionální rysy italského venkova

Odeslat
e-mailem
Photo © Gustav Willeit

Alpine Cabins
pedevilla architekten
Lokalita: Strada Pliscia, 13, 39030 Plisa Bolzano, Itálie
Partneři: Alexander Pedevilla, Armin Pedevilla
Rok: 2013
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Italská rezidence se nachází v osadě Enneberg ve výšce 1200 metrů a odkazuje na tradice místních stavení. Dvě rozložené budovy byly opatrně zasunuty do úbočí a odpovídají místnímu svažitému terénu, s kterým se museli architekti ze studia pedevilla architekten vypořádat.

Regionální ozdoby a charakteristické rysy, jako je sedlová střecha, lodžie a dřevěná fasáda, byly přijitaty, avšak v poněkud modernizovanější podobě, která představuje nové čisté a nezávislé linie.

Jako materiály byly použity přírodní materiály, pohledový beton odkazující na místní skály, dřevo v podobě pevné švýcarské borovice a modřínu. To vše odkazuje i na dřívější styl a také myšlenku udržitelnosti.

Vlastní zdroj vody, geotermální energie, pasivní aplikace solární energie a fotovoltaika poskytují domu nezbytné zdroje energie v takové podobě, aby se dům stal energeticky soběstačný.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook