Na krásném místě v Mexiku vyrostla luxusní rezidence s velkolepým výhledem do hor

Odeslat
e-mailem
Photo © Sofia Flores Chapa

Narigua House
David Pedroza Castañeda
Lokalita: El Jonuco, Nuevo Leon, Mexiko
Plocha: 750 m²
Rok: 2013
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Luxusní rodinný dům od architekta David Pedroza Castañeda leží na krásném místě v „El Jonuco“, kde se nabízí velkolepé výhledy na tamní hory. Sousedství uzavřené krajinou připomíná mnoho mexických měst, kde vysoké hory vymezují údolí, na němž se následně obyvatelé usadí. Obyvatelé poté žijí spolu v interakci s typickou vegetací a volně žijícími živočichy typickými pro severní Mexiko.

Svažitý pozemek a místní krajina představily pro projektanty a stavebníky konstrukční výzvu. Dům, který má výhled na hory, musí respektovat zdejší podmínky a stávající ekosystém. Vzhledem k horizontálnímu růstu cedrových stromů, které blokují výhled, nebylo možné dům zapustit. Jediným možným řešením je zvednout dům a učinit z něj objekt vyčnívající nad vrcholky stromů. Mírný sklon silnice sahá k přízemí, kde jsou umístěny všechny základní prostory.

Budova je rozdělena do tří různých objemů. První z nich pojímá garáž a skladovací prostory. Předsíň, ložnice a schodiště jsou na nižší úrovni a nachází se ve druhém svazku, zatímco třetí díl obsahuje kuchyň, služby a sociální oblasti. Venkovní život se vyskytuje na západní straně domu na terasách s výhledem na dvě nádherné hory, u kterých má návštěvník pocit, že jsou mu blízké téměř na dotek.

Nižší úroveň slouží jako podstavec pro přízemí a obsahuje řadu komor s nábytkem, které mohou být v případě potřeby přemístěny do ložnic pro hosty. V tomto patře také najdeme technické místnosti.

Na rozdíl od masivní vnější image rodinného domu je interiér díky bohatému prosklení a výhledům příjemný ke každodennímu užití. Okna v kontrastu s masivními zdmi, plochá střecha a dřevěné nosníky najdeme v tradiční mexické architektuře běžně, takže ani zde netvoří výjimku.

Použitý materiál dává projektu rustikální, nadčasový vzhled, který slouží jako podklad pro různé další objekty. Starožitnosti byly použity spolu s moderním nábytkem, zatímco paralelní svět obrazů, masky a sochy vyžadují pozornost návštěvníka.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook