Na pozemku nedaleko Barcelony vyrostl rodinný dům složený ze tří kvádrů

Odeslat
e-mailem
tit

House 1101
H Arquitectes
Lokalita: Sant Cugat del Valles, Barcelona, Španělsko
Plocha: 323 m²
Rok: 2013
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Na pozemku, který se nachází v rezidenční čtvrti Sant Cugat nedaleko Barcelony vznikl nový rodinný dům od H Arquitectes. Pozemek měl vhodné vlastnosti pro sestavení domu do jedné linie a to se také stalo hlavním znakem projektu. Jedním z hlavních cílů bylo dosáhnout úzkého vztahu mezi domem a zahradou takovým způsobem, že spolu přírodní exteriér a domácí interiér navzájem spolupůsobí. Majitelé však nechtěli přemíru prosklení, a tak se architekti museli s napojením domu na zahradu vypořádat jiným způsobem. Myšlenka interakce domu se zahradou je rozvíjena prostřednictvím objemového složení tvaru do třech kvádrů, které se liniově šíří po celé zahradě.

První kvádr je orientován na východ a nachází se zde dětský koutek s třemi samostatnými ložnicemi v patře a herna v přízemí. Druhý kvádr je uprostřed a pojme hlavní místnosti jakou jsou kuchyň a téměř 4 metry vysoký obytný pokoj na 30 m2, kde dominuje krb. Třetí kvádr je orientován na západ a obsahuje zónu rodičů s ložnicí na úrovni zahrady. Nalezneme zde také vysoký strop a studio v prvním patře.

Prostory vzniklé v mezerách mezi třemi kvádry ukrývají různé možnosti využití. Je zde otevřená terasa do zahrady ve směru sever – jih, která může být uzavřena velkými skládacími dveřmi. Prostory tak na přání majitelů spolupůsobí se zahradou. Mezera mezi prvním a druhým kvádrem zároveň slouží jako vstupní hale. Druhá, větší mezera mezi zónou rodičů a kuchyní, je obývací pokoj.

Dům se skládá ze tří druhů cihelného zdiva různých výšek. Na vnější straně je použito jako výrazný prvek červené zdivo, zatímco bíle natřený interiér v kombinaci s dřevěnými okny a dveřními rámy působí jemně a nenásilně. Okna jsou opatřena předokenními roletami.

V domě je osazeno geotermální tepelné čerpadlo a systém podlahové vytápění.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook