Na první pohled členitý rodinný dům si nechala postavit rodina v Mexiku

Odeslat
e-mailem
Photo © Jorge Rodríguez Almanza

House in Metepec
DAFdf
Lokalita: Metepec, stát Mexiko, Mexiko
Tým: Gabriela Bojalil, Paul van der Voort, Germán Rosas, Jonathan Oliva, Macarena Candela
Plocha: 460 m²
Rok: 2013
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Objem domu byl kompletně otevřen do zahrady na jižní straně. Naopak fasáda na severu zůstala velmi uzavřená. Rodinný dům má odkazovat na východ a západ slunce, které v tomto případě znázorňují akcenty, jež jsou tvořeny objem v podobě boxů na fasádě, a to buď na zemi nebo zavěšené. Z důvodu zvýraznění těchto prvků bylo použito jako fasádní obklad dřevo.

Pro získání více světla do severních prostorů byly vytvořeny světlíky. Výsledkem je stále se měnící interiér, živý, teplý a slunečný. Vnitřní prostor je tak proměnný a hravý.

Byla požadována šikmá střecha, kterou museli architekti DAFdf dodržet. Místo aby však byla provedena ve sklonu na kratší stranu domu, spádovali zastřešení architekti na tu delší z nich. Střecha je vyrobena z dřevěných trámů v interiéru a orámována ocelí na vnější straně. Přesahuje na samotném vrcholu střechy přes terasu s venkovním krbem a majitelé se tak mohou těšit na posezení na zahradě i v chladných dnech.

Štuk, dřevo a ocel jsou hlavními materiály v domě, který je obklopen zelenou zahradou s kamennou cestou, ovocnými stromy, břečťany a rostlinami z tamního regionu v regionu.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook