Na první pohled geometricky jednoduchý rodinný dům je doladěn do detailu

Odeslat
e-mailem
Photo © Marcos García

OVal House
Elías Rizo Arquitectos
Lokalita: Zapopan, JAL, Mexiko
Plocha: 341,0 m
Rok: 2013
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Rodinný dům od architektonického studia Elías Rizo Arquitectos je určen pro mladou rodinu s jasně definovanými představami a potřebami na bydlení. Tento projekt představoval výzvu, která se stává stále více a více aktuální mezi mexickými architekty. Tj. postavit dům v klášterním obytné oblasti, kde je tradicionalistické estetické omezení na všechny stavby.

Ochrana domu a samotných prostor byly dva požadavky investorů. Obálka domu má poskytovat dostatečné vizuální soukromí z ulice a zároveň dostat do objektu velkorysé množství přirozeného světla.

V přízemí je hlavní vstup otevírající se do haly, která vede k širokému prostoru, který obsahuje jídelní a obývací prostor. Velké posuvné dveře se otevírají do dvorku a poskytují přímý přístup na terasu. Kuchyně je vyřešena efektivně na malém prostoru vedle jídelní oblasti. Ve druhém patře najdeme různé pokoje a rodinný obývací prostor, vše se točí kolem velkého zaskleného nádvoří, které dostává na chodbu dostatek slunečního světla.

Na první pohled je dům jednoduchý, geometricky čitelný. Bližší pohled odhalí dokonalé zpracování detailů. To nalezneme i u různých prvků, jako je například kovový plot u vstupu, který se skládá z vertikálních ocelových pásů s různými mezerami. Zajímavé je třeba také orámování oken. Beton, dřevo a kámen jsou prominentní materiály použité v interiérech.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook