Na strmém místě v San Francisku vznikl rodinný dům připomínající skleněnou věž

Odeslat
e-mailem
tit

Peter’s House
Craig Steely
Lokalita: San Francisco, CA, USA
Rozsah: 170 m2
Rok: 2013
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Nad San Franciskem v Dolores parku vyrostl na strmém pozemku, který sousedí se zahradou pro veřejnost, „malý“ rodinný dům o pohých 170 m2,  který navrhl Craig Steely. Architekt se snažil strmé místo využít co nejefektivněji .

Betonová garáž je na nejnižší úrovni a vytváří základ pro 3-podlažní skleněnou věž nad ní. Horní obytná patra pak sahají k  ploché náhorní plošině v horní části pozemku, která vede do věže jako most. Díky efektivnímu využití svahu došlo tak ke snížení množství výkopů, než je obvyklé u tohoto typu výstavby, a to až o 2/3.

Kromě strukturálních problémů s pozemkem bylo pro architekta největším problémem při navrhování rodinného domu „otevření“ budovy prosklením při zachování dostatečné úrovně soukromí z chodníku a zahrady, které procházejí podél. Jak se to povedlo, můžete posoudit sami.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook