Na svažitém horském pozemku vyrostl rodinný dům s nádherným výhledem

Odeslat
e-mailem
Photo © 45g Photography

House in Yatsugatake
Kidosaki Architects Studio
Lokalita: Nagano, Nagano prefektura, Japonsko
Plocha: 303,0 m2
Rok: 2012
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Rodinný dům ve svahu vznikl na svažitém horském hřebein na úpatí hor Yatsugatake v Japonsku. Dům byl navržen na pozemku, který nabízí nádherný výhled.

Klient začal s bydlištěm v Tateshině a strávil mnoho let hledáním ideální místo pro stavbu svého domu. Hlavním cílem pro architekta bylo splnit očekávání klienta, aby v návrhu co nejvíce využil právě zmíněný neobyčejný výhled.

Architekt se rozhodl uspořádat dům tak, aby byla využita co nejvíce jeho horizontální scenérie. Představil tak investorovi struktury se sloupci umožňující polovinu domu „umístit“ do vzduchu.

Převislé patro má 2 diagonální ocelové výztuhy, každá má 300 mm v průměru. Dům díky tomu plave uprostřed nádherné přírody.

Po vstupu do domu projdeme prostorem chodby a vstoupíme do tohoto okouzlujícího prostoru, kde se nádherná a působivá scenérie rozprostírá přímo před našima očima.

Obývací pokoj, jídelna a kuchyň mají majestátní panoramatický výhled rozšiřující se na všech třech stranách. To je něco, co nemůžete najít nikde jinde, ale pouze tady v tomto prostoru.

Ostatní pokoje nabízejí různé pohledy na hory. Vysoké stropy a široké dřevěné paluby umocňují prostor v kombinaci s panoramatickým výhledem na okolí. Ten pocit je tak intenzivní, že je to skoro jako kdyby se člověk vznášel na oblaku.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook