Nejdelší rodinný dům tohoto století stojí v Thajsku

Odeslat
e-mailem
Photo © Pirak Anurakawachon, Shinichi Ogawa & Associates

150M Weekend House
Shinichi Ogawa & Associates
Lokalita: Khao yai (Thailand) – 2012
Rok: 2011
Práce skončily v roce 2012
Stav: dokončená práce
Typ: Rodinné domy

S výhledem na bohatou přírodní scenérii je na kopci lesního komplexu v Khao Yai v Thajsku nejdelší rekreační dům tohoto století.

Prostřednictvím vodopádu působícím jako vstupní brána vede cesta do hlavní budovy, která se rozšiřuje na východ a na západ.

Hlavní budova se skládá z bílé krychle a 2 horizontálních desek, 11 metrů širokých a 150 metrů dlouhých.

Všechny pokoje pouze pro majitele rodiny jsou umístěny lineárně mezi deskami, otevírající se na obě strany severní a jižní terasou. Prosklená místnost pro spa a fitness na východním konci, 6 ložnic s exkluzivními koupelnami a obývací pokoje / jídelna, sklady apod. jsou na západním konci. Tento extrémně dlouhý půdorysný koncept využívá krásné krajiny, získává panoramatický výhled a dynamický rozsah prostoru jako velmi dlouhé paluby.

Nad soukromými pokoji je střešní terasa pokrytá pískem a 40 metrů dlouhým bazénem. Je to jako vznášející se pláž obklopená horami. Bílá kostka jako formální obývací pokoj / jídelna má 6 metrů vysoký strop. Schodiště z haly rozděluje velký pokoj v jižním obytném prostoru a severní jídelní prostor.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook