Netradiční rodinný dům s výhledem na zahradu a bazén

Odeslat
e-mailem
Photo © Emily Andrews

9 Elmstone
Daniel Marshall Architects
Lokalita: Remuera (New Zealand) – 2010
Rok: 2010
Hlavní konstrukce: Železobeton
Stav: dokončená práce
Typ: Rodinné domy
http://marshall-architect.co.nz/project-portfolio/9-elmstone/

Úkolem bylo poskytnout rodinný dům pro mladou rodinu. Bylo důležité zachovat otevřenou plochu pro hrátky dětí a umožnit vytvoření zelinářské zahrady. Dům měl být ekonomický, jak bylo jen možné s ohledem 400 m2 podlahové plochy.

Strategie architektů spočívala v provedení objemu domu tak kompaktního, jak to jen šlo na zadaném strmém místě, aby splnili všechna přání majitelů, tj. především dostatek plochy kolem domu na hraní dětí. Prostory jsou uspořádány vertikálně ve třech úrovních, z nichž každá má svůj vlastní odlišný výhled směrem do zahrady a na bazén.

Průmyslové vzezření, prefabrikované betonové zdi a jednoduché betonové podlahy stojí v domě proti sofistikovaným jemným detailům tradičních bytových úprav. Umístění betonových prvků v domácnosti přispívá k tepelné kapacitě absorbující teplo z bohatého severního a východního slunce a regulují vnitřní teplotu domu.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook