Netradiční rodinný dům v Austrálii má profil oblaku

Odeslat
e-mailem
Photo © John Gollings

Cloud House
McBride Charles Ryan
Lokalita: Fitzroy North (Australia) – 2012
Rok: 2012
Stav: dokončená práce
Typ: Rodinné domy

Rodinný dům, který je pojmenován příznačně Oblak neboli Cloud. V průběhu celého století tento dům získal několik dodatků a úprav, až dostal stávající podoby.

McBride Charles Ryan, architekt pracující na výsledné podobě, navrhl dům ve třech částech. Tím docílil posloupnost odlišných a neočekávané epizod, které se budou „promítat“ s tím, jak se člověk pohybuje po domě.

Uliční fasáda byla ponechána, prokazuje tak úctu klienta na vývoji charakteru území a skromné ulice. Změna popírá rozsah komplexní vnitřní rekonstrukci. Mezery v původní konstrukci jsou vyplněny bílou barvou a jsou spojeny exotickým květinovým kobercem na chodbě. Toto putování prostorem následuje setkání s „boxy“ červené barvy. To je kuchyň, v srdci domu, která funguje jako most spojující hlavní prostory. Tvar mraku je nečekané finále prostor, vyústění prostor. Dojem oblaku je hravé a také funkční doplnění prostor, kde rodina a přátelé mohou jíst a bavit se uprostřed zakřivenému tvaru. Stěny ladí s podlahou a stropem.

Kontrolovaný přísun severního slunce a tvář jižní fasády poskytuje efektivní křížové větrání.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook