Odvážně nakloněný rodinný dům v Jižní Koreji je oděn do zinkové fasády

Odeslat
e-mailem
photo © kyungsub shin

zinc-clad leaning house
PRAUD
Lokalita: Chungpyong, Jižní Korea
Oblast: 482 m²
Zastavěná plocha: 96 m²
Podlahová plocha: 127 m²
Materiál: zinek, IPE dřevo
Typ: Rodinné domy/Interiéry

V blízkosti Chungpyong jezera v Jižní Koreji představilo architektonické studio PRAUD dvoupodlažní rodinný dům, která překlenuje komplexní dichotomii mezi topografií a orientací. Obydlí bylo vhodně otitulováno jako „nakloněný dům“. Díky svému zvednutému objemu na jižní straně umožňuje prostup množství slunečního světla do domu.

Budova je zvláštní i svou strukturou, kterou tvoří konstrukční systém, jenž dokáže vynést prosklená pole v nejnižším patře bez nutnosti použití zvláštních stavebních prvků. V interiéru je šikmá povaha rodinného domu zachována a přináší různorodé podlahové plochy. Obývací pokoj s přilehlou terasou je umístěnou na horní úrovni plánu.

Exteriér nemovitosti je v rámci celého horního objemu zachován a tvoří ho obal pomocí zinku, jenž zajišťuje celistvost budovy. Souvislé příčné linky napomáhají čitelnost fasády budovy naproti zvlněném terénu.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook