Na otevřeném pozemku v Belgii se mezi dva klasické domy vměstnal jeden moderní

Odeslat
e-mailem
tit

Wooden House CM
Bruno Vanbesien + Christophe Meersman
Lokalita: Zellik, 1731 Asse, Belgie
Plocha: 220,0 m2
Rok: 2011
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Nový rodinný dům, který navrhli architekti Bruno Vanbesien + Christophe Meersman, byl postaven na otevřeném pozemku v Belgii mezi dvěma domy, které se datují do druhé poloviny dvacátého století. Architekti se spolu s majitelem rozhodli jít tak trochu proti proudu a úspěšně vytvořili v původní zástavbě moderní rodinný dům.

I když fasáda naznačuje, že se za její stěnou nachází pouze dvě podlaží, ve skutečnosti je to mnohem větší dům. Velké okno v přední části je rovnoměrně rozloženo mezi přízemí a první patro, což ještě více komplikuje doměnky kolemjdoucích, co se za zdmi domu vlastně skrývá. Od začátku návrhu se tým rozhodl pro diskrétní fasádu, harmonicky spojenou se sousedními domy. Je to vidět i v maskování předních dveří a garáže. Umístění předního okna se ukázalo býti také zdařilým estetickým řešením.

Dřevěné obložení v provedení tropického tvrdého dřeva zdobí přední fasádu, ale také pokrývá střechu a zadní části domu, což vytváří harmonii a jednotu v použití materiálů. Diskrétnost a odměřenost jako do ulice není naopak v zadní části domu. Tam architekti zvolili maximální transparentnost a flexibilitu. Velká okna jdou až k zemi, v prvním patře lze otevřít bohaté prosklení a smazat tak bariéru mezi interiérem a exteriérem.

Uvnitř domu si nikdo nemůže nevšimnout kovového schodiště. Jeho konstrukce je stále osvětlená a přináší maximum paprsků přímo na schodiště. Hliníkový rám je z lehkého materiálu a schoval  se mezi omítkou tak, že je vidět pouze sklo. Jde o velmi pěkný dekorativní prvek v domě. Všechny interiérové ​​prvky (kuchyň, koupelna, osvětlení, nábytek) byly navrženy v souladu s moderními trendy dnešní architektury.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook