Pasivní rodinný dům v Itálii je schován pod jednou velkou střechou

Odeslat
e-mailem
Photo © Daniela Bortolato

Casa_SSM
Diego Bortolato
Lokalita: Area Novara, Itálie
Plocha: 350 m²
Rok vzniku: 2012
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Projekt nového pasivního domu vznikl na severozápadě Itálie. Jde o venkovskou oblast, kde lidé následují zásady bioarchitektury.

Vývoj soukromé rezidence je založen na konfrontaci dvou hlavních hmot domu, které se spojily v jednu pod velkou střechou. Dům je orientovaný a navržený tak, aby maximalizoval solární zisk. Třetí samostatně stojící budova je garáž.

Zvolená technologie pro stavbu domu je dřevěný rám s kompozitními dřevěnými panely stěn a přírodní izolací s konopnými vlákny.

Vnější povrchové úpravy jsou přírodní, dřevěná okna jsou s dvojitým zasklením. Dále byly použity voskované betonové podlahy v přízemí a na venkovních plochách a například dubové dřevo.

Budova dosahuje energetické třídy A a je vybavena vytápěním a chlazením v podlaze. Reguluje vlhkost vzduchu  mechanickým ventilačním systémem.

Konstrukce je založena na železobetonovém základně, bez suterénu.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook