Pasivní rodinný dům ve svahu ležící ve Spojených státech zaujme ocelovou fasádou

Odeslat
e-mailem
Photo © Douglas Burke

Summit House
Park City design + Build
Lokalita: Park City, Utah, Spojené státy americké
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Pasivní rodinný dům nazvaný svými autory Summit house se nachází se v Summit parku ve Spojených státech. Jde o jeden z energeticky nejefektivnějších domů v této lokalitě. Summit Haus navrhl architekt Chris Price ze studia park city design + build.

Na základě rostoucí poptávky po trvale udržitelném a efektivním bydlení spolu s rostoucí produkcí emise uhlíku vedoucí ke globálnímu oteplování se snaží tento dům ukázat, že citlivý a dobrý design může vytvořit prostor odpovídající dnešním nárokům na bydlení i při dodržení přísných norem.

Dům byl navržen tak, aby splňoval velmi striktní požadavky pro pasivní objekt – je o 90% účinnější než typický rodinný v této oblasti.

Rodinný dům je umístěn na pozemku s prudkým svahem až 45°. Bylo třeba plně využít omezených prostor, které se pohybují v tamních zalesněných oblastech. Dům nabízí panoramatickým výhled na východní pohoří.

Z hlediska designu zaujme stavba svou fasádou, která je tvořena z válcované oceli.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook