Pobřežní útes s nádherným výhledem posloužil jako místo pro víkendový dům v Chile

Odeslat
e-mailem
Photo © Sergio Pirrone

Till House
WMR Arquitectos
Lokalita: El Arco, Navidad, Libertador General Bernardo O’Higgins Region, Chile
Architekti: Felipe Wedeles, Jorge Manieu, Macarena Rabat
Plocha: 185.0 m²
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Klienti přišli k architektům ze studia WMR Arquitectos se záměrem vybudovat menší víkendový dům. Jde o německo-chilský pár a jako lokalitu si vybrali okouzlující pobřeží útesy, jež se rozkládají v délce 10 km a jsou až 200 metrů vysoké. Dosud zde žádné budovy nikdy neexistovaly. Lidé z oblasti v této lokalitě vždy jen sklidí „cochayuyo“ (chilské mořské řasy) a mořské plody a tím ruch v místě končí. Přístup na pláž je přístupný poze přes spletité cesty.

Dům se nachází na zvláštním místě útesu a je promítnut do 3,2 m x 3,2 m dřevěných modulů, kde je celá kostra domu viditelná. Kostra je impregnována pomocí karbolinea (černá barva) a obklady stěn jsou v tmavě hnědé barvě. Interiéry byly zpracovány s bílými stěnami a stropy. Podlaha je ze dřeva. Stavba byla tedy vybudována díky poměrně jednoduché konstrukce pouze z místního dřeva.

V domě nalezneme dvě ložnice, obývací pokoj, jídelnu a kuchyň. Během dne se pokoj může flexibilně používat. V noci poskytují velké dveře v pokojích soukromí.

Objem domu 6 x 12 m je poměrně velký. Na západní, severní a jižní straně jsou terasy navrženy tak, aby využívaly intenzivní slunce. Na střeše je taktéž slunná terasa.

Na jihu byla umístěna jakási dřevěná jacuzzi, kde se voda zahřívá ohněm.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook