Překvapivý mix obdélníkových svazků tvoří rodinný dům v Aténách

Odeslat
e-mailem
Photo © Matheus Kleanthis

Casa Familiar
Office Twentyfive Architects
Lokalita: Atény/Řecko
Typ: Rodinné domy / Interiéry

V poslední době dokončila kancelář architektů Twentyfive rodinný dům nacházející se na předměstí Atén, tzv. Gerakas. Je obklopen jinými soukromými rezidencemi se zahradami, veřejnými prostory a úzkými pozemky bez formy na severu, která se stanou veřejným parkem. Rezidence se skládá z dominantního bílého objemu v kombinaci s velkými prosklenými plochami a cedrovým dřevem částečně pokrývajícím fasádu na vyšších úrovních. Na zadní straně se dům otevírá směrem k zeleni.

V přízemí je umístěn obývací pokoj, kuchyň a jídelna, plus sklep a místo pro parkování. Otevřenému obývacímu pokoji a kuchyni dominuje krb s šedou zdí. První patro bylo uspořádáno jako velký objem (vizuálně pokrývající celou délku domu) a těží z výhledem do zeleně z každé místnosti. Konzola zastřešuje vchod. Další úroveň skrývá salonek, ložnice a koupelny.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook