Přeměna rodinného domu z roku 1951 na moderní budovu 21. století

Odeslat
e-mailem
Photo © Fernando Guerra

Haus von Arx
Haberstroh Schneider
Lokalita: Binningen , Švýcarsko
Rok vzniku: 2012
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Na pozemku, který se stal základem pro švýcarské architekty Haberstroh Schneider,  stála budova již z roku 1951. Ta byla v uplynulých letech několikrát rozšířena, předělána a renovována. V důsledku toho se prezentovala jako akumulace heterogenních prostor a stylů.

V jednání s novým majitelem architekti přišli s myšlenkou zredukovat budovu na svou původní velikost a základní vlastnosti, které budou majiteli stačit. Po demontáž všech starých prvků došlo k přidání nových rozšíření. Nové objemy byly seskupeny na západní straně pozemku, dotýkají se staré budovy pouze na jednom místě.

Zatímco stará budova byla osvobozena od veškerých rušivých elementů, došlo k obnovení její klasické elegance. Nové hmoty budovy představují složení jednoduchých a plasticky plochých objemů. Kostky a kvádry se v závislosti na jejich odlišné poloze a velikosti mění a vytvářejí fascinující chodby a terasy v souvislosti se starou budovou.

Na jihozápadní straně pozemku architekti přestěhovali bývalou zimní zahradu. Na její místo se postavil velkorysý otevřený zahradní pavilon, který funguje taktéž jako prvek propojující starou budovu, bazén a zahradu.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook