Proměna dvoupodlažního obytného domu v jednu bytovou jednotku proběhla v Kanadě

Odeslat
e-mailem
tit

8th Ave
NatureHumaine
Lokalita: 8. Ave, Montreal, QC H8Y, Kanada
Rozsah: 1630,0 sqm
Rok: 2013
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Stavební zástah proměnil obytný dvoupodlažní duplex v Rosemountu v Kanadě do jedné bytové jednotky. Musel být zcela reorganizován interiér a došlo k rozšíření nemovitosti v zadní části. Architektonický návrh má na svědomí studio NatureHumaine.

Rozšíření rodinného domu zahrnuje ložnici ve druhém patře a rodinný pokoj, který navazuje na soukromou zahradu v úrovni terénu. Proměnou prošla i původní čelní fasáda, která nyní přitahuje zraky okolí díky svému barevnému řešení jako maják a šikmé plochy působí dynamicky. Zatímco zadní část rodinného domu zůstala nepozměněna, čelní strana byla kromě již zmíněných pestrých barev a šikmé formy doplněna o velkorysé prosklení.

Práce na interiéru byla zaměřena na odhalování a zdůrazňování krásy stávajících dřevěných nosných stěn a trámů a navíc podporována jemnější paletou materiálů. Přírodní světlo je uvedeno do jádra domu velkým střešním oknem a skleněnou podlahou umístěnou ve středu objektu.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook