V Rakousku se vztyčil rodinný dům ve tvaru věže s výraznou ocelovou fasádou

Odeslat
e-mailem
Photo © Marc Lins

The Maiden Tower
Marte Marte Architekten
Lokalita: 6835 Dafins, Rakousko
Plocha: 109,0 sqm
Rok: 2012
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Architektům ze studia Marte Marte Architekten bylo málo masivní přítomnosti syrového kamenného materiálu na samostatné jednotce rodinného domu, který se svým tvarem ještě zařazuje do kategorie moderních „klasických“ rodinných domů a doplnili ho tak o výraznější budovu v podobě věže, která jakoby vyrostla z poměrně strmého svahu. Věž je navíc zvýrazněna obložením z oxidační oceli, která má svou autenticitu a specifické vlastnosti.

Dojem z interiéru zůstává stejný jako u původní budovy – dřevěné povrchy, teplé barvy, jemné póry. Nová vnější struktura však tvoří jakýsi mužský prvek … silný a výrazný. Oxidační ocel uzavírá a chrání stěny jako brnění.

Nový prostor se tak otevírá přímo mezi zmíněnými dvěma budovami a byl doplněn o zabudovaný bazén. Prostřednictvím knihovny se dostaneme do samostatné kuchyně a pak přes jídelnu postupují obavytelé po vřetenovém schodišti do svých ložnic. Tam jsou prezentovány nádherné výhledy na jedné straně k domu svých rodičů a na straně druhé do nedalekých malebných lesů.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook