Rekonstrukce rodinného domu z 50. století přinesla působivé a nepřehlédnutelné řešení

Odeslat
e-mailem
Photo © Prof. Valentin Wormbs, Stuttgart

House WZ
Bernd Zimmermann Architekten
Lokalita: Ludwigsburg, Německo
Rok: 2013
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Stávající rodinný dům z 50. století, který se nachází v pro toto desetiletí typicky nevýrazné vilové čtvrti, měl být zásadně zrekonstruován a modernizován architektonickým studiem Bernd Zimmermann Architekten na přání manželského páru v Německu.

Zatímcovnější objemová podoba stávajícího objektu se nesmí měnit, interiér byl kompletně změněn. Nový vzdušný prostoru doplnila galerie, která spojuje různé úrovně a vytváří otevřenou strukturu v obývacím pokoji. Stávající okna byla téměř kompletně zavřena a nahrazena novými otvory různých velikostí, tvarů a funkcí ve střeše a stěnách.

Obě velkoplošná okna v přízemí mohou být doširoka otevřena, takže obývací a jídelní prostor interiéru je stále v kontaktu s prostorem exteriéru zahrady. Velké střešní okno nad třípatrovým vzdušným prostorem poskytuje ideální přirozené osvětlení domu.

Na vnější straně nerezové oceli, jež tvoří koherentní fasádu na stěnách a střeše, se odráží prostředí, které dům dematerializuje, aby se přizpůsobil stávajícímu okolní.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook