Rekonstrukce švýcarského rodinného domu z roku 1974 změnila fasádu k nepoznání

Odeslat
e-mailem
tit

2db Transformation Residential House
Dubail Begert Architectes
Lokalita: Rue des Prés 12, 2350 Saignelégier, Švýcarsko
Rok: 2013
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Rekonstrukce rodinného domu, která byla navržena architekty ze studia Dubail Begert Architectes, proběhla ve Švýcarsku a změnila dům doslova k nepoznání. Samotný objekt se nachází ve vilové čtvrti a byl postavený již v roce 1974, čímž odpovídaly i jeho technologické nedostatky v porovnání se současnými tepelné požadavky.

Fasáda si hraje s různými materiály, stejně tak došlo k úpravám podlah venkovních prostor. Tři strany fasády a střecha jsou potaženy fibro-cementovými vlnitými deskami v antracitu (eternit), fasáda na stranu zahrady je potažena umělým povrchem v podobě trávy.

Ve vilové čtvrti  se nachází většina objektů ze 70. – 80. let, přičemž vychází z tradičního statku na švýcarském pohoří Jura. Rekonstruovaný dům však nově odmítá romantickou a nostalgickou ódu na minulé časy, krajinky a kopečky a svou inspiraci si naopak bere ze současných hospodářských příbytků a pokládá tak otázku o udržování přírodního dědictví.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook