Rekreační dům u Atlantského oceánu leží na řadě úzkých betonových žeber

Odeslat
e-mailem
Photo © Greg Richardson

Sunset Rock House
MacKay-Lyons Sweetapple Architects
Lokalita: Southern Nova Scotia/Canada
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Návrh rekreačního objektu pro mladý pár si vzalo na starosti kanadské studio MacKay-Lyons Sweetapple Architects. Nemovitost se nachází v blízkosti malé rybářské vesnice na pozemku, kde se louka mění ve skalnaté pobřeží.

Klienti si vyžádali vytvořit útočiště, kde by mohli pozorovat západ slunce nad mořem. Architekti následně přišli s tím, že navrhnou budovu jako „pozorovací nástroj“, jehož hlavní strana se otevře obzoru Atlantického oceánu.

Architekti odizolovali budovu od země, aby umožňovala reagovat na vlny, které by mohly k domu zasáhnout. Díky betonovým žebrům tak projdou pod domem.

Exteriér je oděn do vlnitého pozinkovaného hliníku a poskytuje robustní ochranu proti nepříznivému počasí.

Řada širokých dřevěných schodů vede k zastřešenému otvoru se dveřmi na obou stranách, jež spojují ložnici se zbytkem domu. Velké posuvné dveře mohou být uzavřeny pro utěsnění budovy během bouří.

Hlavní obytný prostor se nachází hned vedle terasy a je vybaven prosklenými stěnami, které rámují výhled na oceán, zatímco okna nad postelí dopřávají pohled na oblohu. Nízké okno poskytuje výhled z vany.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook