Rekreační dům ve svahu nabízí i přes nízký rozpočet útulné bydlení v přírodě

Odeslat
e-mailem
Photo © Nic Granleese

Venus Bay Beach House
MRTN Architects
Lokalita: Venus Bay VIC , Australia
Architekt: Antony Martin
Plocha: 110 m²
Rok: 2012
Typ: Rodinné domy/Víkendové domy/Interiéry

Požadavky klienta byly na MRTN Architects vcelku jednoduché. Chtěli navrhnout rekreační dům pro ně a jejich tři děti. Jejich ideou byl dům, který se snadno udržuje a poskytuje dostatek prostoru. Výzva tedy spočívala v zajištění plnohodnotného ubytování v souladu s velmi omezeným a napjatým rozpočtem.

Na pozemku v Austrálii se nakonec ukázalo mnoho problémů. Strmé místo se zužuje směrem k cestě a omezuje v horní části přístup. Venus Bay je oblast vystavena převládajícím jiho- západním větrům a v zimě zde může být docela chladno a vlhko. Nachází se na pobřeží Cape Liptrap dvě hodiny od Melbourne.

Dům byl postaven s omezeným rozpočtem. Původný plán musel být zredukován, přesto však zůstaly důležité, objemově velkorysé prosory. Klíčovou místností je obývací pokoj, jenž navazuje na krytou venkovní terasu, která směřuje k severu na východ a poskytuje slunné chráněné místo na hraní a relaxaci. Stejně tak plní funkci stínění interiéru díky přesahu.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook