Rodinný dům v Jižní Koreji nabízí otevřený a vzdušný interiér v duchu minimalismu

Odeslat
e-mailem
Photo © Namsun Lee

Twin Peaks House
apparat-c
Lokalita: Wanju-gun, Jeollabuk-do, Jižní Korea
Plocha: 177,0 m²
Rok: 2014
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Twin Peaks je jednopodlažní rodinný dům. Pro tento koncept se architekti rozhodli na základě využití maximální přízemní plochy, která poskytne dostatečný herní prostor pro děti, kde si budou moci volně hrát. To umožňuje využít výšku stropu až do 5,6m a zároveň vytvořit vzdušní a prostorný podkrovní prostor, který je jinak těžko dosažitelný v typickém korejském bytu.

Na předním dvoře se naskytne pohled do vnitřního prostoru. Vstup je spojen s vysokým stropem společných otevřených prostor, které se skládají z kuchyně, jídelny a společenské zóny. Za jídelnou je prostor, který lze rozdělit jako pokoj pro hosty. Chodba vede k ložnicím a je dostatečně široká pro děti, které zde mohou studovat a číst. Je také vizuálně propojená s kuchyní. Na druhé straně chodby je krytý venkovní prostor pro děti.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook