Rodinný dům v Kanadě má díky vazníkové konstrukci střechu, kterou nepřehlédnete

Odeslat
e-mailem
Photo © Chevalier Morales Architectes

Résidence Roy-Lawrence
Chevalier Morales Architectes
Lokalita: Quebec, Kanada
Rok: 2014
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Rodinný dům nebo chcete-li víkendová chata se nachází v Quebeku v Kanadě. Navrhli ji architekti ze studia Chevalier Morales Architectes. Představuje ztracený ideál venkovského bydlení – to se stalo východiskem pro koncepční rozvoj bydlení. Tradiční tripartitní skladbu tvoří robustní kamenná základna, masivní rám a silná ochranná střecha.

Cílem bylo při návrhu nově interpretovat výše zmíněné prvky moderním způsobem. Tradiční prvky jsou zde chápány jako kompozice tří rozdílných formálních prvků naskládaných na sebe: betonový základ je ukotven na skalnatou půdu, střední část slouží k prosvětlení interiéru a jako prezentace nádherného okolí, velká střecha s výraznou konzolou nad vchodem a do garáže tvoří krycí prvek.

Dispozice interiéru byla určena velmi jednoduché principy. Byl kladen důraz na osvětlení a panoramatický výhled do krajiny na jižní a západní stranu. Na severní a východní straně navazuje dlouhá dřevěná stěna na cestu vedoucí návštěvníka k hlavnímu vchodu, který byl zapuštěn směrem ke středu rezidence a vytváří tak efekt komprese u vstupního bodu.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook