Rodinný dům koncipovaný jako jedna velká rampa vyrostl na pobřežní pláže v Libanonu

Odeslat
e-mailem
Photo © Accent Design Group

Jiyeh Villa
Accent Design Group
Lokalita: Jiyeh, Libanon
Architekt: Elie Abs
Plocha: 700 m²
Rok: 2014
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Rodinný dům se nachází na pobřežní pláže města Jiyeh, jižně od Bejrútu. Je uspořádán do čtyř svazků, které jsou vrstvené tak, aby vytvoření rytmické kompozice.

Střídavé prvky využívající krajinu jako filtr pro samotný dům vytváří soukromý dvůr pro obyvatele. Každý ze čtyř svazků má samostatnou funkci, přičemž jejich celkové složení vytváří přechody mezi veřejnými a soukromými prostorami.

Šikmá topografie místa vyzvala architekty ze studia Accent Design Group k tvorbě konzolových platforem, spíše než využívání klasicých pravoúhlých tvarů dnešních moderních boxů. Architekti si pohráli se svažujícím terénem, tak aby přijal vilu a ta následně nabídla soukromí od okolních budov.

Tlustá porézní stěna ve tvaru U se zalomuje kolem pozemku a otevírá výhled směrem na moře. Fasáda budovy, která je orientovaná na moře nabízí plnou transparentnost, zatímco boční fasády poskytují pouze záblesky z exteriéru přes otvory ve stěnách.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook