Rodinný dům na poloostrově Bellarine kombinuje beton a ocel

Odeslat
e-mailem
Photo © Peter Bennetts

Curlewis House
NMBW Architecture studio
Lokalita: Queenscliff/Australia/2011
Rok: 2010
Práce začaly v roce 2010
Práce skončily v roce 2011
Stav: dokončená práce
Typ: Rodinné domy

Stavba sedí na pobřežním okraji rozsáhlé zvlněné venkovské krajiny poloostrova Bellarine. Tento dům se nachází na pěti akrech se severní orientací s výhledem na vodu.

Dům reaguje na rozsah krajiny a specifické podmínky půdy. Na pozemek je osazen vizuálně i fyzicky v rámci většího projektu regenerace a ozelenění území. Úrovně pater postupují s poklesem pozemku.

Stejně jako mnoho venkovských staveb v tomto území je stavba na některých místech rozsáhlá a na dalších „intimní“. Jedná se o sérii tenkých vnitřních a vnějších prostorů a nádvoří. Některé prostory jsou obnažené, některé kryté a některé plně otevřené. Vnitřní prostory jsou napojeny na přilehlou krajinu s výhledy jak na sever k vodě tak na jih přes přehradu.

Nosné železobetonové bloky zdí s ocelovými nosníky překladů vytváří stavbu s osobitým interiérem. Podlaha je leštěná, tmavě betonová mazanina, které se přirozeně opotřebovává. Povrch odráží měnící se světlo a stíny, které stavbu obklopují.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook