Rodinný dům v německé rezidenční čtvrti nijak nevyčnívá, přesto na první pohled zaujme

Odeslat
e-mailem
Photo © Jose Campos

House P+G
Architekten Wannenmacher+ Möller GmbH
Lokalita: Weinheim, Německo
Rozsah: 425,0 m
Rok: 2012
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Tento samostatně stojící rodinný dům leží na pozemku cca 2000m2 v lukrativní rezidenční čtvrti Weinheim (Bergstrasse) a slouží pro pětičlennou rodinu. O design budovy, která je rozdělena do jednotlivých svazků a má dvě podlaží, se postarali Architekten Wannenmacher+ Möller GmbH . Dvě podlaží se vyjímají směrem do ulice Weinbergstraße na severovýchod a tři podlaží směrem do zahrady na jihozápadě kvůli svažitému pozemku. Základ pro rodinný dům byl postaven již v roce 1999 a při jeho novém návrhu byl původní koncept zachován.

Na jihozápadní straně zasahuje dolní patro hluboko do zahrady a plocha střechy tvoří prostor pro terasu. Rozdělení objemu budovy se odráží v jeho architektonickém řešení. V přízemí, které je z velké části tvořeno hliníkovým zasklením kontrastuje s horní úrovní, která je oděna do světlého přírodního kamene. Fasáda, která čelí ulici je většinou uzavřena za účelem splnění přání klienta, aby chránila před zvídavými pohledy kolemjdoucích a zachování soukromí. Strana s výhledem na zahradu je otevřena a umožňuje aktivní propojení vnitřních a venkovních prostor.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook