Rodinný dům v Polsku stoupá svým zakřiveným objemem směrem k obloze

Odeslat
e-mailem
Photo © Tomasz Zakrzewski

Domo Dom
ARCHITEKT.LEMANSKI
Lokalita: Krakow, Polsko
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Jak by měl vypadat zahradníkův domov? No, máme tady příklad z polského Krakova, který může změnit i váš pohled na to, jaký dům si může člověk pořídit. Kompaktní domy nemusí nutně znamenat nudné domů. V rukou tvořivých architektů, jako jsou ARCHITEKT.LEMANSKI, se naplnilo přání klienta vytvořit poněkud odlišnou, tvarově hodnotnou budovu. Rodinný dům tak stoupá k obloze přes zakřivený objem, hravá architektura domu s názvem Domo Dom vyvolává silný první dojem.

Šikmá okna napovídají něco o vnitřním půdorysu, ale neříkají více než je nutné. Vnitřní prostory drží jednoduchý a funkční sryl, přesně tak jak klient požadoval. Jídelna/obývací prostor v přízemí jsou spojeny s navazující terasou.

Hravé schodiště vede až do ložnice nad garáží, schodiště je vůbec vnímáno v domě jako nejdůležitější rys. Pod ním se nachází malá koupelna, ktrá dokonale zapadá.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook