Rodinný dům pro milovníky pohledového betonu nabízí krásný pohled ze střešní terasy

Odeslat
e-mailem
Photo © Oscar Hernández

Xafix House
Arkylab
Lokalita: Aguascalientes, Mexiko
Plocha: 300 m²
Rok: 2014
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Betonový rodinný dům od architektů Arkylab má rozměr 12x25m a leží na kopci severozápadně od města Aguascalientes v Mexiku. Rodinný dům nese orientaci ke světovým stranám charakteristicky pro tuto zeměpisnou oblast. Je zde suché a mírné podnebí, které nabízí neopakovatelné večerní západy slunce s výhledem na Cerro del Muerto.

Návrh domu reaguje na potřeby čtyřčlenné rodiny. Objekt je rozdělen do úrovní, kdy se v přízemí nachází prostory pro společenské účely, v horním patře je soukromá zóna s ložnicemi a zázemím. Obyvatelé mohou vylézt i na střechu, kde je pracovní studio a zahradní terasa.

Budova se nachází na severní části pozemku, což zajišťuje dost prostoru pro jižní terasu, která umožňuje všem prostorům domu výhled do zahrady a posiluje vztah mezi vnitřkem a vnějškem. Architekti na rozdíl od jižní fasády zcela uzavřeli fasádu směrem do ulice, kde je z hlediska otvorů pouze vjezd pro auto a vstup do domu z pěší zóny.

Architekti využili místních podmínek a vytvořili na střeše studio a zahradní terasu, která nabízí krásný výhled okolí zastavěné oblasti a otevírá se do města. Majitelé tak mohou pozorovat  východ a západ slunce.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook