Rodinný dům s prosklenou valbovou střechou vyrostl v Japonsku

Odeslat
e-mailem
Photo © Hiroshi Ueda

House with a Large Hipped Roof
Naoi Architecture & Design Office
Lokalita: Ibaraki prefektura, Japonsko
Plocha: 617 m²
Rok: 2013
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Jedná se o dům pro čtyřčlennou rodinu. Nachází na jedné z mnoha nově vybudovaných oblastí určených k bydlení v Japonsku. Pozemek je na japonské poměry až nezvykle velký, a tak  si klient mohl nechat od architektů navrhnout rozlehlejší soukromý dům s garáží pro dvě auta.

Architekti ze studia Naoi Architecture & Design Office přišli s konceptem prostorného jednopatrového domu, který je otevřen do okolní čtvrti. Koncepce spojuje vnitřní prostor s okolní „přírodou“.

Dům se skládá z otevřeného čtvercovém půdorysu, uprostřed ho protíná obývací pokoj. Dále je zde ložnice, koupelna, jídelna s kuchyní a komora. Ty jsou umístěny po obou vnějších pásmech. V obývacím pokoji se prostor rozšiřuje vodorovně přes „engawa“ (což je něco jako veranda, meziprostor nacházející se mezi interiérem a exteriérem) směrem ven. Obytný prostor, který lze volně rozdělit podle potřeby posuvnými dveřmi poskytuje i odpovídající míru soukromí a v případě potřeby pocit sounáležitosti stejně jako v jiných tradičních japonských domech.

Objekt se inspiruje v tradičním lidovém domě, který se skládá z jednopodlažního obytného prostoru s půdou, na kterou se vztahuje velká valbová střecha. Celá jižní strana valbové střechy je velké okno, kde si můžete vychutnat krásný výhled na oblohu. Na severní straně je výhled na stromy a slunce v zahradě.

Velká valbová střecha, která je hlavním rysem domu, je vyrobena z dřevěných střešních nosníků a vazníků.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook