Rodinný dům určený pro investora, jeho bratra a sestru si našel místo v USA

Odeslat
e-mailem
Photo © Michael Moran/OTTO

choy house
o’neill rose architects
Lokalita: Queens, NY, USA
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Nový rodinný dům v USA byl navržen tak, aby vyhovoval pro život tří příbuzných rodin, které se rozhodly žít pod jednou střechou na malém předměstí v Queens v New Yorku. Dům byl nakonfigurován jako tři nesourodé byty s oblastí pro potenciální připojení. Architekti budovu koncipovali do dvou vizuálně samostatných částí. Obě mají sedlovou střechou, ale jsou orientované kolmo k sobě. Zadní objem je pokryt dřevem a bydlí zde investor, jeho manželka a dvě děti, zatímco v přední části – zpracované do bílé barvy – je určen pro bratra investora a jeho sestru. Navíc v nejnižším patře zadní části domu žije matka investora.

Výsledná kompozice odráží vztah rodiny konfigurací bytů, které jsou oddělené a zároveň nabízejí oblasti konektivity a v jistých místech se i překrývají. Nejnižší úroveň funguje jako primární spojovací patro a komunální oblast pro všechny tři rodiny. Toto místo obsahuje otevření rodinný pokoj s venkovní terasou.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook