Rodinný dům ve stvahu s deformovaným tvarem střechy vyrostl v Austrálii

Odeslat
e-mailem
Photo © Peter Bennetts

Riverview House
Bennett and Trimble
Lokalita: Sydney, Austrálie
Rok: 2014
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Pro návrh jednoho z rodinných sídel v příměstské oblasti v Sydney v Austrálii vybrali investoři architektonické studio Bennett a Trimble a vytvořili tak společně rodinný dům pojmenovaný jako „Riverview dům“, který se soustředí kolem vnitřního nádvoří. Tento centrální prostor vytváří spolu s otvory na přední a zadní straně fasády vizuální a prostorovou kontinuitu celého domu. Spolu s velkými dveřmi, které jsou posuvné a dají se složit téměř neexistuje hranice mezi interiérem a exteriérem. Plocha střechy má deformovaný tvar, snižuje se směrem k severovýchodnímu rohu, tak aby světlo dopadalo na nádvoří a zároveň se zachytilo dostatek pro horní patro.

Průčelí stavby je oděno do bílé malované cihly, některé kousky jsou zapuštěny dovnitř a tvoří šablonování napříč výškami. Uspořádání obydlí je herna nad jídelním a kuchyňským koutem, což poskytuje prostorově nezávislý prostor pro děti, který je částečně spojen se společným prostorem.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook