Rodinný dům ve svahu v Chile nabízí ideální místo pro odreagování v přírodě

Odeslat
e-mailem
Photo © Carlos Hevia

Holmes – Fuentealba House
Francis Pfenniger
Lokalita: Yutuy, Peninsula de Rilán, Castro, Chiloé, Chile
Rozsah projektu: 155,0 m2
Rok: 2014
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Do přírody jako ulitý objekt představuje místo pro rodinu. Místo, na kterém se investoři vidí v časech svých dovolených a volných chvílích. Místo, kde budou relaxovat a nabírat síly, jak to jen bude možné. I z toho důvodu zvolili místo, které je nedaleko jejich trvalého bydliště. To znamená, že zde budou moci uskutečňovat své aktivity a akce spolu s celou rodinou.

Projekt dbal především na to, aby se správně a vhodně pracovalo s důrazem na nejlepší výhled na blízkou i vzdálenější přírodu a také svahem, ve kterém se objekt nachází. Rodinný dům zajišťuje optimální sluneční světlo, zároveň ale i stínění vzhledem k místnímu počasí.

Hlavními osami jsou jih a východ. První z nich poskytuje velkolepé výhledy, nikoliv až tolik průnik slunce. Otvor na východ naopak zajišťuje daleké výhledy a dobré sluneční podmínky. V dané lokalitě jsou časté deště, mlhy a chlad, slunce je proto vítáno, především to odpolední, než se ztratí za lesem.

Interiér byl zaměřen na otevřenost prostoru a útulné, klidné a pohodlné zázemí pro jeho obyvatele.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook