Rodinný dům ve Švédsku nabízí díky plnému prosklení přímý kontakt se zahradou

Odeslat
e-mailem
Photo © Åke E:son Lindman

Mölle by the Sea
Elding Oscarson
Lokalita: 260 42 Mölle, Švédsko
Rozsah: 300,0 m
Rok: 2013
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Mölle je pojmenování pro nový rodinný dům, který vyrostl v blízkosti jezera ve Švédsku. I vzhledem ke svažitému pozemku bylo pro architekta výzvou, aby splnil klientovy požadavky na moderní dům 21. století, který ale zároveň poskytne nadčasové bydlení i pro příští generace. Rodina si přála „otevřený“ objekt komunikující s přírodou, který by měl v současné době splnit příjemné bydlení pro rodiče s jedním dítětem.

Budova vyjadřuje kontrast a citlivost ve vztahu k exteriéru. Její objem je co nejnižší, bez soklu nebo šikmé střechy. Díky urbanisticky řešené zástavbě nabízí výhled na oceán a to jak z obytného prostoru, tak i z jednotlivých pokojů. Aby plně prosklené přízemí poskytlo pro obyvatele soukromí, bylo mírně zapuštěno do svahu.

Přízemí je podporováno sloupky a obaleno do skla s posuvnými dveřmi. Jsou zde nerozdělené tabule skla až 7 metrů široké. Dá se tak říci, že sklo zde netvoří žádnou bariéru a vnitřní prostor definuje až  zahrada a její kamenné zdi.

Horní objem stojí na štíhlé ocelové konstrukci s fasádou z matných prken Jumbo formátu – ta je zde použita jako první svého druhu.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook