Rodinný dům ve tvaru diamantu dominuje v alpském prostředí italských hor

Odeslat
e-mailem
Photo © Raffaele Cetto

Inside the Landscape
Studio x Architettura
Lokalita: Bolzano, Itálie
Rok: 2011
Typ: Rodinné domy/Interiéry

V typickém alpském prostředí italského Trentina vyrostl rodinný dům od Studio x Architettura, který se rázem stal výrazným prvkem v tamní zástavbě.

Projekt si ale základní inspiraci přeci jen vzal z původních staveb, kdy železobetonová stěna vyrůstá ze země a sklep vytváří horizontální rovinnou základnu nového domova.

Celá budova je myšlena jako čistý objem vyřezávaný dlouhým řezem směrem k údolí, kde se nachází galerie. Tímto způsobem dostala budova tvar diamantu stojícího v krajině, kterou je zároveň je ovlivňována. Sklon střechy připomíná typologii přilehlých budov a dlouhá galerie s výhledem na hory nabízí krásný výhled na Dolomiti di Brenta.

Vnitřní dispozice je rozdělena na dvě části pomocí dlouhé chodby: na jedné straně jsou koupelny, technická místnost, skladovací místnost a kuchyně. Na druhé straně jsou hlavní místnosti jako je obývací pokoj a ložnice, které se váží na dlouhou galerii, odkud si můžete vychutnat ohromující výhled.

Celý objekt, s výjimkou žlezobetonového suterénu, je vyroben z křížem vrstveného dřeva. Vnější plášť domu je opatřen bílou barvou, zatímco vnitřní stěny, podlaha a strop galerie jsou s dřevěným obkladem, což vytváří zajímavý kontrast materiálů.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook