Rodinný dům ve tvaru kvádru s dětským hřištěm na zahradě

Odeslat
e-mailem
Photo © FG+SG - Architectural Photography

House in Quinta Patino
Frederico Valsassina Arquitectos
Lokalita: Estoril/Portugal/2012
Rok: 2010
Práce skončily v roce 2012
Stav: dokončená práce
Typ: Rodinné domy

Konstrukce byla založena na konstantní modulu, jehož násobením rostla velikost.

Tvar následuje kvádr a vizuálně rozšiřuje vnitřní prostor do vnějšího uzavřeného prostoru. Předpokládá se, že terasy poslouží jako rozšíření bydlení, strategická stanoviska jsou otevřeny do okolní přírody s využitím bohaté vegetace a terénních nesrovnalostí.

Vstupní brána umístěna na trase, která prochází přes budovu, kulminuje v centrální čtvercové nádvoří, ze kterého jsou přístupné všechny složky. Tato cesta odděluje funkčně odlišné oblasti.

Funkčně se bydlení rozvíjí ve dvou nadzemních podlažích a jednom podzemním.

Suterén kombinuje sociální oblasti domu. Vchod je z přístupný z nádvoří, kde se otevírá hala s venkovní terasou s výhledem na bazén. Jsou zde přístupy do místností jako obývací pokoj, WC a jídelna a přístup do horního patra přes schodiště.První patro hostí privátní oblast domu: tři apartmá a jeden hlavní, který se může pochlubit kanceláří, 2 záchody a 2 koupelnami a nezávislým venkovním prostorem s vířivkou.

V suterénu je připravena garáž na 5 vozidel (minimum požadované dle nařízení) a garážová stání či technická místnost.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook