Stylově čistý moderní rodinný dům ve svahu zaujme obloženými garážovými vraty

Odeslat
e-mailem
Photo © Rafael Pinho

B25 House
PK Arkitektar
Lokalita: Reykjavik, Island
Plocha: 457 m²
Rok: 2010
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Soukromá rezidence se nachází v kompaktním předměstské čtvrti na Islandu. Pozemek se svažuje od úrovně ulice směrem k jeho jihozápadním dvorku.

Dům byl koncipován tak, aby se objevil z ulice jako singulární pevná hmota se vstupem krytým z ulice. Naproti tomu zadní strana domu s velkou zahradou má vytvořit pocit otevřenosti a propustnosti.

Monolitická hmota domu se skrývá pomocí bílé stěny, která je v přední části odlehčena na řezem, což představuje hranici mezi soukromými a společenskými prostory. Světlu je umožněno proniknout do domu i z průčelí do obou pater v severovýchodní části domu. Svažitý pozemek dodává suterénu soukromí a poskytuje nádherný výhled na nedaleký poloostrov Álftanes.

Červený ryolit se zde používá jako obklad na zapuštěných plochách jinak bílého monolitu. Před domem je minimální povrch štěrku a kamene. Zeleň je omezena, je zde jediný strom. V silném kontrastu se zelenými stěnami a svěžími zahradami, které jsou ve společných prostorách: vyprahlá úprava dvorku je zde použita v souladu s islandskou přírodou a krajinou.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook