Svazek černých kostek tvoří neobvyklý rodinný dům v Japonsku

Odeslat
e-mailem
Photo © Iwan Baan

House O
Jun Igarashi Architects
Lokalita: Tokoro District, Hokkaido prefektura, Japonsko
Plocha: 112 m²
Rok: 2009
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Místo, na kterém se nachází nový moderní rodinný dům, leží v severní Japonsku, v malém městě ve východním Hokkaido s počtem obyvatel pouhých 7000. Dům je umístěn na velkém pozemku o 2000 m2. Hustota budov v této oblasti je velmi nízká a proto se zde nabízí jedinečné panorama města. Na východ přes ulici je továrna na dřevo, na západ nemocnice. Dům je od nejbližších sousedů na japonské zvyklosti poněkud vzdálen, takže je obtížné v tomto případě vyvozovat nějaký kontext, který by představoval ideální zástavbu.

Co se uspořádání týče, je u vstupu foyer a dále zde nalezneme místnost pro skladování, pokoj pro rodinu, kuchyň, pokoj pro hosty, ložnice, postranní místnosti, šatna a koupelna s vanou.

Nezvyklá objemová studie vyplývá především z požadavku na vysoké prostory, které mají v některých případech až 10m. V závislosti na funkci pokoje a oblasti je vhodná výška aplikována vždy na každý svazek zvlášť. Nejvyšší je centrální obývací pokoj. Z některých míst může rodinný dům dokonce vypadat symetricky, což byl záměr architekta.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook