Švédský plechový rodinný dům nabízí netradiční tvary jak v interiéru, tak exteriéru

Odeslat
e-mailem
Photo © Michael Perlmutter

Happycheap House
Tommy Carlsson
Lokalita: Stockholm, Švédsko
Plocha: 110.0 sqm
Rok: 2014
Cena: 170 000 euro
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Pozemek rodinného domu se nachází ve vysoké nadmořské výšce Stockholmu ve Švédsku a nabídl pro objekt příležitost dosáhnout jak zóny soukromé, tak zóny, která je propojena s okolní přírodou. A to navzdory velikosti pozemku jen 700 metrů čtverečních. Dům je umístěn velkým oknem směrem k jihozápadu.

Dům má až sochařské vyjádření objemu, dochází zde k lámání úhlů, jenž vytváří vztahy mezi pokoji. Vstupní úroveň začíná s velkorysým zapuštěním, robustní venkovní prostor je doplněn kamenem, betonem a zdí z barevné překližky. Horní část se otevírá pomocí schodiště, které vytváří otevřené spojení mezi těmito dvěma rovinami.

Schodiště vede po 7,5 m vysoké zdi až do společenské místnosti. Obývací pokoj lze rozdělit v případě potřeby na další samostatný prostor.

Fasáda je pozinkovaný vlnitý plech. Ohýbané plechové díly jsou ve stejné kvalitě a geometrii po celém domě, což zdůrazňuje jednoduchý ráz.

Okenní otvory jsou vyrobeny z ocelových rámů, které jsou montovány na vnější stranu domu. Velké dveře jsou vyrobeny z hliníku.

Dům se skládá z modulárního rámu systému sendvičové konstrukce. Systém byl vybrán na základě několika parametrů. Šlo především o snadnou instalaci s rychlou výstavbou, nízkoenergetické parametry, velmi dobré technické parametry a přizpůsobivost fasádního systému.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook