Tradiční venkovská stodola stála předlohou originálnímu rodinnému domu v Polsku

Odeslat
e-mailem
tit

konieczny’s ark
KWK promes
Autor: Robert Lukasz Marciniak
Plocha pozemku: 1.694 m²
Podlahová plocha: 137,8 m²
Typ: Rodinné domy

Poslká architektonická kancelář KWK Promes navrhla dům nazvaný „Koniecznyho archa“. Své místo si našel na venkově a z toho také ideově vychází, kdy byla jako základní tvar zvolena podoba tradiční venkovské stodoly. Rodinný dům je umístěn v nejvyšším bodě lokality, a tak objekt nabízí rozsáhlé výhled na údolí pod ním.

Dům se narozdíl od klasických venkovských stodol v dolní části sbíhá do čepu, takže se jen zužující struktura dotýká země a zbývající objem jako by plul nad krajinou. Se zvýšeným objemem budovy je zacházeno jako s mostem, omezuje pohyb půdy pod strukturou a umožňuje dešťové vodě proudit přirozeně kolem domu. Strukturální forma designu domu a vody, která teče pod ním, předurčily domu jméno, kterým je „Koniecznyho archa“, jak už bylo uvedeno. Rodinný dům se při masivních deštích zvedne jako loď nad krajinou.

„Koniecznyho archa“ je v současné době ve výstavbě, dokončení je plánováno na léto 2014.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook