Unikátní skleněný rodinný dům s betonovým interiérem vznikl ve Švýcarsku

Odeslat
e-mailem
Photo © Vito Stallone

Trübel
L3P Architects
Lokalita: Rebbergstrasse, 8157 Dielsdorf, Švýcarsko
Plocha: 291,0 m²
Rok: 2014
Typ: Rodinné domy/Interiéry

Unikátní rodinný dům navrhlo švýcarské studio l3p Architekten. Objekt sedí hrdě na vrcholu vinice v Dielsdorfu ve Švýcarsku. Vzhledem k povaze topografie pozemku se do domu vchází přes podzemní podlaží, konkrétně z úrovně garáže. Obytné prostory se nachází ve skleněné hmotě s rozměry 5m x 9m. Ta je již na zvýšeném stupni.

Prostory jsou uspořádány do více vertikálních úrovních v betonové nosné konstrukci a tvoří řadu platforem vzestupně ve jakési spirále, kde každá z nich obsahuje specifickou funkci.

Pokoje jsou umístěny v horní části a nabízejí největší soukromí. Vnitřní struktura také hraje klíčovou roli při definování využití prostoru integrací příslušenství, které je součástí designu.
velké skleněné tabule, které obalují budovu, přímo odpovídají objemu prostoru uvnitř. Pokoje mají různé rozměry v závislosti na jejich specifickém použití.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook